Kot odniósł siódme w karierze zwycięstwo w konkursie Letniej GP, tyle samo triumfów ma na koncie Stoch. Najwięcej konkursów - po trzynaście - wygrali Adam Małysz i Austriak Gregor Schlierenzauer.

Kot w niedzielę oddał dwa najdłuższe skoki, w pierwszej serii miał 140 m, w drugiej 143,5 m. Polak jako jedyny w stawce dwa razy doleciał do granicy 140 m, drugą odległość - 135 m uzyskał w drugiej próbie triumfator Pucharu Świata w sezonie 2015/16 Prevc.

Dobrze skakał także jego rodak Robert Kranjec, który w serii finałowej wylądował na 134 m.

Wysoką formę w ostatnim konkursie zaprezentował dwukrotny złoty medalista olimpijski z Soczi (2014) Stoch. W pierwszej serii uzyskał 131 m i był trzeci, w drugiej wylądował o metr dalej i awansował na drugie miejsce w konkursie. Dzięki temu awansował w klasyfikacji końcowej LGP z siódmej na trzecią pozycję.

Trzecie miejsce w Klingenthal wywalczył Prevc. Po pierwszej serii był 10. po skoku na odległość 123 m, w drugiej wylądował o dwanaście metrów dalej (135 m) i "wskoczył" na trzeci stopień podium. W klasyfikacji końcowej cyklu Słoweniec uplasował się na szóstym miejscu.

W Klingenthal nieźle wypadł także Dawid Kubacki zajmując 7. miejsce po skokach 131,5 i 126 m.

W klasyfikacji końcowej cyklu zwyciężył Kot z dorobkiem 580 pkt przed Niemcem Andreasem Wellingerem - 351 pkt i Stochem - 315 pkt. Obaj Polacy wystąpili w sześciu konkursach, Wellinger w siedmiu. W ostatnim w Klingenthal Niemiec był 15., skacząc 127 i 125 m.

Teraz zawodnicy będą kontynuowali przygotowania do sezonu zimowego. Inauguracyjne konkursy Pucharu Świata odbędą się w dniach 25-26 listopada na skoczni w fińskim Kuusamo.