Stoch zajął drugie miejsce w niedzielę (zwyciężył Norweg Johann Andre Forfang), a w sobotę był czwarty. To wraz z dobrym skokiem w kwalifikacjach, które wygrał, dało mu zwycięstwo w całym Willingen Five i nagrodę główną organizatorów wynoszącą 25 tysięcy euro.

Nie jest ona uwzględniona w oficjalnych gratyfikacjach finansowych PŚ, podobnie jak kwota 20 tys. CHF - specjalna premia za triumf w 66. Turnieju Czterech Skoczni.

Willingen, ostatni sprawdzian przed igrzyskami w Pjongczang, było udanym startem reprezentacji Polski. W sobotę na trzecim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, a w niedzielę Piotr Żyła. W czołowej "10" drugiego konkursu uplasowali się jeszcze wysoko Kubacki - siódmy i Maciej Kot - ósmy. To pozwoliło wszystkim Polakom powiększyć swój dorobek punktowy, ale i na liście płac.

W klasyfikacji generalnej Stoch wyprzedził Richarda Freitaga i ma nad nim 43 punkty przewagi. Zawodnik z Niemiec, drugi na liście zarobków (97 500 CHF) może mówić o pechu, bo w obydwu seriach niedzielnego konkursu skakał w bardzo złych warunkach wietrznych, ostatecznie zajął 28. lokatę i stracił prowadzenie. Przed Willingen miał o cztery punkty więcej w klasyfikacji PŚ od "Rakiety z Zębu".

Premia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) za pierwsze miejsce w każdym konkursie indywidualnym to 10 tys. franków, za drugie - 8 tys., a za trzecie - 6 tys. Ostatnią, 30. lokatę w serii finałowej FIS wycenia na 100 fr. Triumf w drużynie - czego dokonali Polacy po raz pierwszy w Zakopanem i trzeci w historii - to 7500 franków.

Oficjalne premie nie są jedynymi dochodami skoczków narciarskich. Zawodnicy ze światowej czołówki mają podpisane prywatne kontrakty sponsorskie i reklamowe, których wysokość jest objęta tajemnicą handlową.

Lista płac PŚ w skokach w sezonie 2017/18 (po 20 z 31 zawodów; we frankach szwajcarskich/złotówkach):