Mimo karnej rundy, którą na trzeciej zmianie musiała pokonać Guzik, Polki były na prowadzeniu, gdy na trasę wybiegła uznawana za najlepszą w polskiej ekipie Nowakowska. Prawdopodobnie ostatni występ na olimpiadzie w karierze 31-letniej zawodniczce się nie udał. Wprawdzie nie musiała pokonywać karnej rundy, ale aż pięciokrotnie dobierała amunicję. Ostatecznie do triumfatorek biało-czerwone straciły 43,6 s.

W składzie Białorusinek na ostatniej zmianie pobiegła Daria Domraczewa, która wywalczyła czwarte olimpijskie złoto w karierze. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła przed czterema laty w Soczi. W 2010 roku w Vancouver miała brąz, a w Pjongczangu zajęła także drugie miejsce w biegu na dochodzenie na 12,5 km.