Pomysłodawcą takiej formy uwiecznienia medalistek był Narodowy Komitet Olimpijski Białorusi. Uroczysta prezentacja odbyła się w Mińsku - poinformował portal "insidethegames.biz".

Złote medale zdobyły w koreańskim Pjongczangu biathlonistki: Nadieżda Skardino, Iryna Kriuko, Dzinara Alimbekawa i Domraczewa w sztafecie 4x6 km oraz Hanna Huskowa w narciarstwie dowolnym w skokach akrobatycznych.

To zaszczyt, gdy twoja twarz nie tylko pojawia się na ekranie telewizora, ale jest także na znaczkach - powiedziała 25-letnia Huskowa.

Domraczewa, która w czerwcu ogłosiła zakończenie kariery, przywiozła jeszcze z Korei Płd. srebro wywalczone w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km. 31-letnia zawodniczka dzięki tym medalom stała się najbardziej utytułowaną biathlonistką w historii igrzysk. Oprócz czterech złotych krążków ma także w dorobku olimpijskie srebro i brąz oraz dwa tytuły mistrzyni świata.

Znaczkami zostały także uhonorowane białoruskie gwiazdy paraolimpiady. Sportowcy z tego kraju zdobyli 12 medali, w tym cztery złote.