Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Austriak Stefan Kraft - 230 m, a trzecie Niemiec Markus Eisenbichler - 221 m.

W pierwszej serii konkursu indywidualnego obok Kubackiego wystąpi jeszcze trzech Polaków. Awans wywalczyli także: 12. Piotr Żyła - 210,5 m, 19. Kamil Stoch - 202,5 oraz 20. Jakub Wolny - 202,5 m.

"Dzisiejsze skoki były OK, choć trochę brakowało prędkości, aby dalej odlecieć" - ocenił swoje wyniki Kubacki.

Pecha miał Stefan Hula, który zajął 41. miejsce skacząc 186,5 m. Do awansu do finału Polakowi zabrakło... 0,1 pkt, o tyle wyprzedził go Rosjanin Jewgienij Klimow - 187 m.

W trakcie turnieju Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund odbędą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

W niedzielę konkurs rozpocznie się o godz. 17.

W klasyfikacji cyklu Raw Air liderem pozostał Kraft, a drugi jest Kobayashi ze stratą już tylko 6,6 pkt. Najlepszy z Polaków

Kubacki zajmuje szóstą pozycję - 163 pkt mniej od prowadzącego. Siódmy Stoch traci do Austriaka 169,4 pkt.