Kobayashi wygrał zdecydowanie, wyprzedzając Słoweńca Domena Prevca i Niemca Markusa Eisenbichlera.

Dawid Kubacki zajął szóste miejsce, Kamil Stoch - 11., a Jakub Wolny - 12.

W pierwszej serii Japończyk pobił rekord skoczni Letalnica - uzyskał 252 m, poprawiając o pół metra wyczyn Stocha z 2017 roku. W drugiej serii wystarczyło mu 230,5 m, a i tak wyprzedził o ponad 20 pkt drugiego zawodnika.

Żyła w pierwszej kolejce pobił rekord życiowy - 248 m, co dało mu trzecią lokatę. W drugiej serii wylądował o 26 metrów bliżej i spadł na czwartą pozycję.

Kobayashi był bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem sezonu. Wygrał 13 z 28 konkursów Pucharu Świata, a triumf w klasyfikacji generalnej zapewnił sobie już dwa tygodnie temu. Był najlepszy w Turnieju Czterech Skoczni (wygrał wszystkie konkursy), a także w cyklu Raw Air. W niedzielę zdobył jeszcze jedno trofeum - małą Kryształową Kulę w lotach.

W klasyfikacji generalnej PŚ Kobayashi wyprzedził Austriaka Stefana Krafta oraz trzech Polaków: Stocha, Żyłę i Kubackiego. Biało-czerwoni, triumfatorzy sobotniego konkursu drużynowego, zdobyli Puchar Narodów.

Bezpośrednio po ostatnim konkursie rezygnację z funkcji trenera polskiej kadry ogłosił Stefan Horngacher. Austriak pracował z biało-czerwonymi przez trzy lata. Jego następcą będzie 41-letni Dolezal, były współpracownik Horngachera i były trener kadry Czech.