Syn urodził się w sobotę, lecz Bjoergen i jej partner życiowy mistrz olimpijski w kombinacji norweskiej Fred Boerre Lundberg zdecydowali się poinformować media dopiero w poniedziałek i to tylko drogą pisemną.

Chcieliśmy się przez jakiś czas sami cieszyć tym szczęściem i jednocześnie śledzić ostatni weekend Pucharu Świata w rodzinnym spokoju, zwłaszcza że synek przyszedł na świat dwa dni po urodzinach Marit - poinformował Lundberg wychodzącą w Trondheim gazetę "Adresseavisen".

Jest to drugie dziecko pary. W grudniu 2015 roku urodził się trzyletni dzisiaj Marius.

39-letnia Bjoergen jest najbardziej utytułowanym uczestnikiem zimowych igrzysk. Zdobyła ich aż 15, w tym osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe. Wywalczyła też 26 medali mistrzostw świata, z czego 18 złotych, a poza tym pięć srebrnych i trzy brązowe. Cztery razy triumfowała w klasyfikacji PŚ i wygrała 114 zawodów indywidualnych tego cyklu.