Drugie miejsce zajęła inna Norweżka Heidi Weng, która miała ponad pół minuty straty. O kolejne sześć sekund wolniejsza była Amerykanka Jessica Diggins, która stanęła na najniższym stopniu podium.

Johaug jest w tym sezonie nie do pokonania na dystansach - zwyciężyła we wszystkich czterech długich biegach. Punkty zdobyła także w sprincie, zajmując 20. miejsce w Kuusamo.

Wyniki: 1. Therese Johaug (Norwegia) 25.02,7 2. Heidi Weng (Norwegia) strata 30,8 s 3. Jessica Diggins (USA) 36,4 4. Teresa Stadlober (Austria) 48,9 5. Krista Parmakoski (Finlandia) 53,6 6. Kerttu Niskanen (Finlandia) 1.01,0

Klasyfikacja generalna PŚ (po siedmiu konkurencjach): 1. Therese Johaug (Norwegia) 541 pkt 2. Heidi Weng (Norwegia) 396 3. Jessica Diggins (USA) 345 4. Sadie Maubet Bjornsen (USA) 280 6. Krista Parmakoski (Finlandia) 276 6. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 272 ... 68. Izabela Marcisz (Polska)

Klasyfikacja PŚ na dystansach (po 4 biegach): 1. Therese Johaug (Norwegia) 330 pkt 2. Heidi Weng (Norwegia) 236 3. Jessica Diggins (USA) 227 ... 53. Izabela Marcisz (Polska) 2