Nie odbędą się też MŚ Dywizji 1A, których gospodarzem miała być słoweńska Lublana.

Być może oba turnieje zostaną za rok rozegrane w tych samych miejscach. Decyzja w tej kwestii zapadnie na kolejnym posiedzeniu zarządu IIHF.

Nie wiadomo jeszcze, czy odbędą się MŚ elity, których gospodarzem 8-24 maja ma być Szwajcaria.

W miniony piątek władze IIHF odwołały wszystkie mistrzostwa świata U-18 oraz zawodów Dywizji 2 i 3 seniorów.

W turnieju Dywizji 1B 18-latków mieli we Włoszech w kwietniu zagrać Polacy.

Wcześniej zrezygnowano z rozgrywania m.in. zaplanowanych w Katowicach MŚ kobiet Dywizji 1B. Nie odbędą się też kobiece MŚ elity w Kanadzie.

Mistrzostwa najlepszych hokeistek były też odwołane w 2003 roku. Turniej miał się wówczas odbyć w Pekinie, ale w Chinach zmagano się wtedy z epidemią SARS.

Turniej kobiet w Katowicach miał zostać rozegrany w dniach 28 marca – 3 kwietnia z udziałem Włoch, Korei Południowej, Chin, Kazachstanu, Słowenii i Polski.

Z kolei rywalami seniorów w Spodku miały być Serbia, Litwa, Estonia, Japonia i Ukraina. Drużyna trenera Tomasza Valtonena miała powalczyć przed własną publicznością o powrót na zaplecze elity, co nie udało się w ubiegłorocznych MŚ w Tallinnie.

Polacy na początku lutego wygrali prekwalifikacyjny turniej olimpijski w Kazachstanie, pokonując niespodziewanie w decydującym spotkaniu gospodarzy 3:2 i awansowali do sierpniowych głównych eliminacji, w których zmierzą się w Bratysławie z gospodarzami, Austrią i Białorusią. Awans do igrzysk w Pekinie (2022) wywalczy tylko zwycięzca.

Swoje mistrzostwa Dywizji 1B mają już za sobą reprezentacje Polski kobiet U-18 (turniej odbył się w Katowicach na początku stycznia, biało-czerwone zajęły 5. miejsce) i mężczyzn U-20 (grudzień 2019 w Kijowie – 4. miejsce).

Zakończony już został sezon hokejowy w Polsce przed rozegraniem decydujących spotkań play off kobiet (finał) i mężczyzn (półfinały).

Mistrzami kraju zostali hokeiści GKS Tychy i zawodniczki Polonii Bytom.