Pierwotnie impreza miała się odbyć w Zakopanem, ale w połowie grudnia Polski Związek Narciarski poinformował, że została przeniesiona do Wisły.

Według informacji przekazanych PAP przez Wąsowicza, na liście startowej znalazło się 43 mężczyzn i 6 kobiet.

Część śniegu została jeszcze z listopadowego Pucharu świata. Trochę jeszcze dosypaliśmy. Poza tym pozyskaliśmy siedem ciężarówek +białego puchu+” - powiedział szef wiślańskiej skoczni.

W ubiegłym sezonie, ze względu na złe warunku atmosferyczne, mistrzostwa Polski mężczyzn nie odbyły się. Tytułu wywalczonego w 2018 roku będzie w Wiśle-Malince bronił Kamil Stoch.

Natomiast w lutym, w Szczyrku rywalizowały panie. Kinga Rajda i Joanna Szwab zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Na liście startowej było 12 zawodniczek, a ukończyło zawody zaledwie 10.

Program mistrzostw Polski w skokach narciarskich na obiekcie w Wiśle-Malince, 22 grudnia: