Marcisz uzyskała czas 28.13,6 i wyprzedziła o 11,2 Szwedkę Louise Lindstroem oraz o 19,6 Norweżkę Heddę Oestberg Amundsen.

Niecały rok temu Marcisz trzy razy stanęła na podium MŚJ w niemieckim Oberwiesenthal (dwa srebra i brąz).

Eliza Rucka zajęła w Vuokatti 37. miejsce - strata 2.44,70, a Magdalena Kobielusz była 49. - 4.23,50.

Trzy dni temu Skinder wywalczyła pierwszy w historii złoty medal MŚJ dla Polski. Taki wyczyn nie udał się nawet Justynie Kowalczyk. 19-letnia zawodniczka ma w dorobku także srebrny medal MŚJ, zdobyty dwa lata temu w Lahti, również w sprincie techniką klasyczną.

W piątek juniorki rywalizowały na 5 km "klasykiem". Wygrała Rosjanka Weronika Stiepanowa - 13.44,3, a Kaleta uplasowała się na siódmej pozycji - 14.26,9.

Wśród juniorów na 10 km triumfował Norweg Martin Kirkeberg Moerk – 24.26,6, a najlepszy z Polaków Sebastian Bryja był 33. – 26.25,5.