Bosiek do zwyciężczyni straciła 1,66 s. Trzynaste miejsce zajęła Natalia Czerwonka (strata 2,54), a siedemnasta była Kaja Ziomek (3,73). Na podium stanęły jeszcze Holenderka Jutta Leerdam i reprezentująca Rosję Jelisawieta Gołubiewa.

Dla Bowe to trzeci złoty medal w tej konkurencji, a dziesiąty w karierze. Na 1000 m triumfowała także w mistrzostwach świata w 2015 i 2019 roku.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy z Polaków, dziewiąty, był Piotr Michalski, a Artur Michalski szesnasty. Do Verbija stracili odpowiednio 1,57 s i 2,37.

Zdyskwalifikowany za dwa falstarty był jeden z kandydatów do medalu Holender Thomas Krol. Na podium - poza Verbijem - stanęli jeszcze utytułowany Rosjanin Paweł Kuliżnikow i Kanadyjczyk Laurent Dubreuil.

Verbij zdobył swój drugi złoty medal MŚ na tym dystansie. Na najwyższym stopniu podium stanął także przed dwoma laty w Inzell.