Warszawa

To on jest ojcem sukcesu naszych skoczków. Horngacher doprowadził Stocha, Kota, Kubackiego i Żyłę do złota

4 marca 2017, 20:00
Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 65. edycji TCS, Piotr Żyła był drugi, a Maciej Kot czwarty. Już wówczas Austriak obiecywał, że nie spocznie na laurach. Teraz Stoch, Żyła, Kot i Dawid Kubacki w fińskim Lahti wywalczyli złoty medal MŚ. To 10. najcenniejszy krążek w historii występów biało-czerwonych w narciarskim czempionacie, ale pierwszy drużyny skoczków. / PAP / Grzegorz Momot
Austriacki trener polskich skoczków narciarskich Stefan Horngacher nie po raz pierwszy poprowadził ich do historycznego sukcesu, tym razem do drużynowego mistrzostwa świata. W styczniu cieszył się z triumfu podopiecznych w Turnieju Czterech Skoczni.