Pod koniec lipca Serena - młodsza z sióstr Williams - wygrała turniej WTA Tour w amerykańskim Stanford. Wcześniej z powodu problemów zdrowotnych (najpierw rozcięta stopa, a później zakrzepy w płucach) doświadczona Amerykanka nie pojawiała się na korcie prawie przez rok.

W niedzielę znów potwierdziła jednak powrót do wysokiej formy i w ten sposób staje się faworytką rozpoczynającego się 29 sierpnia wielkoszlemowego turnieju US Open.

W finałowym meczu ze Stosur Amerykanka nie miała większych problemów. Spotkanie trwało zaledwie 78 minut.

W sobotnim półfinale turnieju w Toronto Stosur wygrała z Agnieszką Radwańską 6:2, 5:7, 6:2. Rozstawiona z numerem 10. Australijka przerwała serię dziewięciu kolejnych zwycięstw Polki (nr 13.), która przed tygodniem wygrała imprezę w Carlsbadzie. Za występ w Toronto krakowska tenisistka otrzyma 90 tys. dolarów premii i 395 pkt do rankingu WTA.