Mecz trwał godzinę i 17 minut. Kubot trzykrotnie przegrywał swój serwis, w tym dwa razy w drugim secie. Sam nie wykorzystał jednej szansy na przełamanie bardziej utytułowanego rywala.

Polak zajmuje obecnie 61. miejsce w rankingu ATP World Tour, a Baghdatis jest 45., choć był już numerem osiem w sierpniu 2008 roku. Zawodnik z Cypru ma w dorobku cztery wygrane turnieje z tego cyklu i sześć przegranych finałów, a także porażkę w finale wielkoszlemowego Australian Open w 2006 r.

29-letni Polak dwukrotnie był bliski tytułu, ale poniósł porażki w decydujących meczach z Serbem Novakiem Djokovicem w Belgradzie (2009) oraz w z Hiszpanem Juanem Carlosem Ferrero w brazylijskim Costa do Sauipe (2010).

W tym tygodniu w Zagrzebiu Kubot po raz pierwszy grał rakietami amerykańskiej firmy Donnay, testując je. Zmiana ram wymuszona jest upadkiem koncernu Fisher dostarczającego je tenisiście z Lubina od blisko dekady. W pierwszej rundzie pokonał on Włocha Matteo Violę 6:2, 6:1, który do turnieju głównego przebił się z eliminacji.

Występ w deblu, razem z Ukraińcem Serhijem Stachowskim, zakończył w poniedziałek. Duet rozstawiony z numerem czwartym przegrał w pierwszej rundzie z posiadaczami "dzikiej karty" Chorwatami Marinem Draganją i Franco Sugorem 4:6, 6:3, 5-10.