Obie zawodniczki zagrały ze sobą po raz piąty. Każda z nich miała na koncie po dwa zwycięstwa, ale na ziemnej nawierzchni zmierzyły się po raz pierwszy.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Radwańska; już w trzecim gemie przełamała rywalkę. Później jednak Polka popełniała wiele błędów, a ubiegłoroczna mistrzyni wielkoszlemowego French Open skwapliwie je wykorzystywała i wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła. Najpierw to Li miała przewagę, ale ostatecznie 6:2 wygrała Radwańska. W decydującym secie Polka szybko objęła prowadzenie 3:1 i tym razem nie dała się już dogonić. Po niespełna dwóch godzinach gry mogła się cieszyć z awansu.

Był to 28. zwycięski pojedynek krakowianki w tym sezonie. Poniosła dotychczas cztery porażki, wszystkie z liderką rankingu WTA Tour - Białorusinką Wiktorią Azarenką. W Stuttgarcie zmierzy się z nią w półfinale, jeśli ta w 1/4 finału pokona Niemkę Monę Barthel.

Wynik:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) - Na Li (Chiny, 8) 3:6, 6:2, 6:3

Pozostałe pary 1/4 finału: Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Mona Barthel (Niemcy) Petra Kvitova (Czechy, 3) - Angelique Kerber (Niemcy) Samantha Stosur (Australia, 5) - Maria Szarapowa (Rosja, 2)