Mecz trwał godzinę i 36 minut, a 30-letni Polak wykorzystał w nim cztery z dziewięciu szans na przełamanie podania wyżej notowanego rywala. Sam stracił swój serwis tylko raz, na początku pierwszego seta, ale natychmiast odrobił stratę.

Był to trzeci pojedynek tych zawodników, a dwa poprzednie wygrał Hiszpan, obydwa w 2010 roku na nawierzchni ziemnej - w Santiago 6:4, 6:2 i Barcelonie 6:4, 6:3. Granollers, który w pierwszej rundzie miał wolny los, zajmuje obecnie 20. miejsce w rankingu ATP World Tour. Polak jest 68.

Kolejnym rywalem tenisisty z Lubina będzie w piątek zwycięzca popołudniowego spotkania, w którym Bułgar Grigor Dimitrow zmierzy się z Niemcem Dustinem Brownem.

Kubot wystartował w Gstaad również w deblu, razem z Serbem Janko Tipsarevicem. Przegrali jednak w pierwszej rundzie z Ukraińcem Serhijem Stachowskim i Rosjaninem Michaiłem Jużnym 7:6 (7-4), 5:7, 8-10.