Rozgrywanie czwartkowych spotkań w Montrealu utrudniały opady deszczu. Z tego powodu mecz Radwańskiej przerwano na blisko dwie godziny przy stanie 2:2 w decydującej partii.

Po wznowieniu rywalizacji tenisistki prowadziły wyrównaną walkę do samego końca, choć 23-letnia krakowianka dwukrotnie znalazła się w poważnych opałach. Najpierw wybroniła się ze stanu 2:4, a następnie zaczęła odrabianie strat w tie-breaku od 1-4, zanim rozstrzygnęła go na swoją korzyść wynikiem 7-5 i cały mecz trwający dwie godziny i 13 minut.

Był to ich pierwszy pojedynek. Radwańska w poniedziałek straciła pozycję wiceliderki rankingu WTA Tour na rzecz Rosjanki Marii Szarapowej. Natomiast Barthel jest obecnie 37. na świecie.

Kolejną rywalką Polki będzie Chanelle Scheepers z RPA, która pokonała w dwóch dotychczasowych meczach na twardych kortach w 2010 roku: w Stanford 7:5, 4:6, 6:3 oraz w San Diego 7:5, 6:3.

Wyniki czwartkowych spotkań drugiej rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 2) - Mona Barthel (Niemcy) 4:6, 6:3, 7:6 (7-5) Marion Bartoli (Francja, 9) - Shuai Peng (Chiny) 6:1, 6:3 Na Li (Chiny, 10) - Eugenie Bouchard (Kanada) 6:4, 6:4 Roberta Vinci (Włochy) - Ana Ivanovic (Serbia, 11) 6:0, 6:0 Varvara Lepchenko (USA) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 12) 6:4, 6:4 Aleksandra Wozniak (Kanada) - Jelena Jankovic (Serbia, 13) 6:2, 6:3 Carla Suarez Navarro (Hiszpania) - Sabine Lisicki (Niemcy, 15) 3:6, 6:3, 6:4 Christina McHale (USA) - Galina Woskobojewa (Kazachstan) 7:5, 3:6, 6:2

mecze przerwane przez deszcz:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Tamira Paszek (Austria) 3:3 Angelique Kerber (Niemcy, 6) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:1, 1:3 Caroline Wozniacki (Dania, 7) - Kiki Bertens (Holandia) 7:5, 4:0