To było jedenaste spotkanie tych tenisistek i czwarte zwycięstwo Cibulkovej. Słowaczka blisko pokonania Polki była w marcu w Indian Wells. Wówczas Radwańska obroniła piłkę meczową i odwróciła losy meczu. Tym razem nie udało jej się tego dokonać.

Mecz trwał dwie godziny i 37 minut, a tenisistki często nie wykorzystywały atutu własnego podania. Pierwszego seta Cibulkova wygrała 6:4, a o wyniku drugiego decydował tie break. Lepiej zaczęła go Słowaczka, która wygrała dwie pierwsze piłki. Później koncertowo grała Polka i wyrównała stan meczu. W decydującej partii znów jednak lepsza była Cibulkova.

Radwańska nie jest jedyną faworytką, która już pożegnała się z turniejem w stolicy Hiszpanii. Wcześniej w niedzielę odpadła rozstawiona z numerem drugim Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która przegrała z Czeszką Barborą Strycovą 4:6, 2:6.

Rywalkom nie sprostały także grająca z "siódemką" Włoszka Roberta Vinci oraz rozstawiona z numerem dziewiątym Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

Wynik meczu 1. rundy:
Dominika Cibulkova (Słowacja) - Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:4, 6:7 (3-7), 6:3.