W swoim pierwszym spotkaniu na kortach im. Rolanda Garrosa Kubot i Peya wygrali z Chorwatem Ivo Karlovicem i Puravem Rają z Indii 6:1, 6:2.

Kolejnymi rywalami polsko-austriackiego duetu będą Amerykaninie Eric Butorac i Scott Lipsky.

Przed sezonem lubinianin miał nawiązać stałą współpracę z Marcinem Matkowskim, a głównymi celami miały być imprezy wielkoszlemowe i igrzyska. Nie odnosili jednak sukcesów i po kilku miesiącach zawodnicy postanowili spróbować sił z innymi partnerami, ale zapowiedzieli, że wystąpią jeszcze razem w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

Rok temu Kubot w Paryżu występował w deblu z Francuzem Jeremym Chardy. Wówczas wznowił grę po wielotygodniowych kłopotach zdrowotnych. Tym razem też nie obyło się przed tą imprezą bez urazów.

Z Peyą nigdy wcześniej nie miał okazji wspólnie startować. Jest z nim umówiony także na współpracę w części sezonu na kortach trawiastych.

W piątek do 1/8 finału debla awansował już wcześniej Matkowski. Obecnie walczy o to Magda Linette. Porażkę zanotowała Paula Kania. W 1. rundzie gry podwójnej odpadły występujące z zagranicznymi partnerkami Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska oraz Mariusz Fyrstenberg.

Niedawno rozpoczął się mecz 3. rundy singla rozstawionej z numerem drugim Agnieszki Radwańskiej z Czeszką Barbora Strycovą.