Przerwano m.in. ćwierćfinałowy pojedynek gry podwójnej mężczyzn, w którym Marcin Matkowski z Hindusem Leanderem Paesem spotkali się z braćmi Mikem i Bobem Bryanami. Grę przerwano w pierwszym secie przy prowadzeniu Amerykanów 4:3.

Pojedynku z Hiszpanem Roberto Bautistą nie dokończył także rozstawiony z jedynką Serb Novak Djokovic. Mecz przełożono na środę, pierwszego seta wygrał Hiszpan 6:3, drugiego Serb 6:4 i prowadził w trzecim 4:1.

Krajowe centrum meteorologiczne ogłosiło pomarańczowy alarm - drugi z najwyższych w skali - dla północnej Francji, w tym Paryża i jego okolic. Zgodnie z prognozami intensywne opady ustać miały dopiero we wtorkowe popołudnie. Prognoza jedna się nie spełniła, deszcz pada nadal.