Zajmująca 60. miejsce na świecie Radwańska rywalizowała po raz trzeci z Mattek-Sands (WTA 375). W 2012 roku krakowianka wygrała w Australian Open w Melbourne, a dwa lata później w Sydney zwyciężyła tenisistka ze Stanów Zjednoczonych.

We wtorek przy stanie 3:3 w pierwszym secie Mattek-Sands przełamała Radwańską (słabo serwowała), ale od tego momentu wszystkie gemy wygrała polska zawodniczka. W drugim secie Polka objęła prowadzenie 1:0, by szybko przegrywać 1:3. Zdołała jednak odrobić straty, a następnie wygrywać 4:3. W kolejnym gemie Polka nie wykorzystała breakpointa. Potem kolejne przełamanie Amerykanki i 4:5. Końcówka należała do Radwańskiej.

Jej kolejną przeciwniczką będzie Rumunka Irina-Camelia Begu lub Niemka Mona Barthel.