Zwycięzcom londyńskiej imprezy sprzed dwóch lat wygranie środowego pojedynku nie przyszło łatwo. Mieli nieraz sporo problemów z utrzymaniem podania przy serwisie Melo. W trzecim secie przegrywali już 2:5, ale wygrali pięć gemów z rzędu. O wygraniu przez nich ostatniego seta przesądziło jedno przełamanie, które zanotowali przy stanie 5:5.

W drugiej rundzie zmierzą się z Australijczykami Mattem Reidem i Aleksem De Minaurem.

W poprzedniej edycji lubinianin i Brazylijczyk odpadli właśnie na tym etapie.

Wcześniej w środę mecz otwarcia w deblu przegrała Magda Linette. W tej konkurencji z Polaków zaprezentuje się jeszcze Alicja Rosolska, która ma przed sobą spotkanie pierwszej rundy.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej mężczyzn:
Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) - Ben McLachlan, Jan-Lennard Struff (Japonia, Niemcy) 4:6, 6:3, 7:5, 7:5