W pierwszym secie zajmująca 66. miejsce w rankingu WTA Polka przegrywała 2:5 z niżej notowaną rywalką (79. WTA), ale obroniła trzy piłki setowe i rozstrzygnęła tę partię na swoją korzyść. W drugiej sytuacja się odwróciła. To Świątek objęła prowadzenie 4:2, jednak w następnych czterech gemach lepsza była Amerykanka. Trzeciego seta pewnie wygrała Pegula i awansowała do ćwierćfinału.

Turniejem w Waszyngtonie 18-letnia tenisistka z Warszawy rozpoczęła serię występów na twardych kortach. Następnie ma zagrać w Toronto i Cincinnati.

Zwieńczeniem występów w Ameryce Północnej będzie wielkoszlemowy US Open, w którym jest jedną z trojga Polaków pewnych miejsca w głównej drabince singla. Poza nią są to Magda Linette i Hubert Hurkacz.