Niesłyszący Azjata jest sklasyfikowany na 212. miejscu w światowym rankingu, Polak jest w nim na 41. pozycji. Mimo to Koreańczyk zwyciężył w pierwszym secie. Później inicjatywę przejął wyżej notowany z zawodników, ale nie zdołał wykorzystać piłki meczowej przy stanie 5:1 w trzecim secie. Przegrał dwa kolejne gemy, a potem musiał bronić się przed przełamaniem, ale ostatecznie rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

W pierwszej rundzie Polak miał tzw. wolny los, natomiast Lee pokonał Szwajcara Henriego Laaksonena 7:6 (7-4), 6:1 i został pierwszym w historii niesłyszącym tenisistą, który wygrał mecz w turnieju ATP.

W trzeciej rundzie Hurkacz zagra z Hiszpanem Feliciano Lopezem (nr 16.).

Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału debla tenisowego turnieju ATP w Winston-Salem. We wtorek pokonali Brazylijczyka Marcelo Demolinera i Brytyjczyka Dominica Inglota 6:4, 6:1. Kolejnymi rywalami polsko-brazylijskiej pary będą Brytyjczycy Dan Evans i Jonny O'Mara.