Był to szósty w ciągu ostatnich 11 miesięcy, a piąty w tym roku pojedynek Polaka z Grekiem. Wrocławianin wygrał tylko latem w Montrealu, również w imprezie rangi Masters 1000.

Dzień wcześniej siódmy w światowym rankingu Tsitsipas pokonał gracza młodszego pokolenia - Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime'a 7:6 (7-3), 7:6 (7-3), natomiast we wtorek Hurkacz w pojedynku o wejście do 1/8 finału zwyciężył Francuza Gaela Monfilsa 6:2, 7:6 (7-1).

W czwartek Grek wygrał pierwszego seta 7:5, w drugim podrażniony Hurkacz objął prowadzenie 3:0, później utrzymał przewagę i zwyciężył 6:3. W trzecim secie doszło do tie-breaka, w którym lepszy okazał się Tsitsipas. Grek prowadził już 4-1, później Hurkacz zdobył jeden punkt, ale później rywal prowadził już 6-3. Polak zdobył jeszcze dwa punkty, ale ostatni akord spotkania należał do wyżej notowanego rywala.

W piątek w ćwierćfinale rywalem Greka będzie broniący tytułu Serb Novak Djokovic, który w czwartek pokonał Amerykanina Johna Isnera 7:5, 6:3. Hurkacz zdobył w Chinach 90 pkt do rankingu ATP.