Rozstawieni z "siódemką" Herbert i Mahut rok temu dotarli do finału tej imprezy, a w nim nie wykorzystali piłki meczowej. W tegorocznej edycji dominowali - w drodze po tytuł nie stracili seta. Poprzednio w mastersie w grze podwójnej taka sytuacja miała miejsce cztery lata temu.

Francuzi na co dzień startują także w singlu, ale zdecydowanie większe sukcesy jak na razie odnoszą w deblu. Razem zapisali na swoim koncie Karierowego Wielkiego Szlema, czyli wygrali wszystkie cztery turnieje tej rangi. Ostatnim z nich był Australian Open, w którym zwyciężyli w styczniu. Potem nie notowali dobrych wyników i wiosną postanowili przez kilka miesięcy startować w parze z innymi zawodnikami. Do współpracy wrócili w sierpniu. Bez straty seta przeszli również przez rozgrywany na przełomie października i listopada turniej ATP Masters 1000 w Paryżu. Łącznie razem triumfowali w 15 turniejach.

W mastersie wystąpili razem po raz piąty z rzędu. Są pierwszym od 14 lat francuskim duetem, który zwyciężył w tej imprezie. W 2004 roku dokonali tego Michael Llodra i Fabrice Santoro.

Wynik finału gry podwójnej:
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Francja, 7) - Raven Klaasen, Michael Venus (RPA, Nowa Zelandia, 5) 6:3, 6:4