"To bez wątpienia największe zwycięstwo w moim życiu. Novak jest najlepszy na świecie. Dzisiaj grałem tak dobrze... To niewiarygodne, niesamowite" - mówił na korcie tuż po meczu szczęśliwy Sonego.

Zajmujący 42. miejsce w światowym rankingu Włoch nie miał żadnych kłopotów w starciu z faworytem; pojedynek trwał zaledwie godzinę i osiem minut.

Jak przypomniano na stronie ATP, Sonego we wcześniejszych trzech meczach w karierze z zawodnikami z czołowej dziesiątki światowego rankingu nie wygrał nawet seta.

Tymczasem dla Djokovica to dopiero druga w tym roku porażka na korcie, nie licząc dyskwalifikacji podczas US Open. W niedawnym finale French Open Serb przegrał z Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

W piątek odpadł także rozstawiony z numerem drugim Austriak Dominic Thiem, który uległ Rosjaninowi Andriejowi Rublowowi 6:7 (5-7), 2:6.

Hubert Hurkacz dzień wcześniej, w pojedynku 1/8 finału, przegrał po zaciętym pojedynku z Sonego 6:7 (6-8), 6:7 (2-7).

W półfinale gry podwójnej wystąpią Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Natomiast mecz otwarcia w deblu przegrali debiutujący w głównej części zmagań imprezy tego cyklu Karol Drzewiecki i Szymon Walków.