Wyścig rozpocznie się od jazdy drużynowej na czas wokół Teatru Wielkiego. Początek w niedzielę o godzinie 14.15. Będzie to okazją dla polskich kibiców do zobaczenia wszystkich startujących ekip. A jest ich 22. Dwie otrzymały od organizatorów "dzikie karty" - Ceramica Flaminia i Action-Uniqa.

Lista startowa 64. Tour de Pologne:

Gerolsteiner (Niemcy)

1. Heinrich Haussler (Niemcy)
2. Robert Foerster (Niemcy)
3. David Kopp (Niemcy)
4. Sebastian Lang (Niemcy)
5. Matthias Russ (Niemcy)
6. Peter Wrolich (Austria)
7. Fabian Wegmann (Niemcy)
8. Beat Zberg (Szwajcaria)

CSC (Dania)
11. Bobby Julich (USA)
12. Allan Johansen (Dania)
13. Frank Schleck (Luksemburg)
14. Jens Voigt (Niemcy)
15. Fabian Cancellara (Szwajcaria)
16. Andy Schleck (Luksemburg)
17. Matti Breschel (Dania)
18. Kasper Klostergaard Larsen (Dania)

Liquigas-Gaspol (Włochy)
21. Maciej Bodnar (Polska)

22. Eros Capecchi (Włochy)
23. Kjell Carlstroem (Finlandia)
24. Danilo Di Luca (Włochy)
25. Murilo Fischer (Brazylia)
26. Aleksandr Kuczyński (Białoruś)
27. Vincenzo Nibali (Włochy)
28. Filippo Pozzato (Włochy)

Astana (Szwajcaria)
31. Assan Bazajew (Kazachstan)
32. Koen De Kort (Holandia)
33. Maksym Igliński (Kazachstan)
34. Rene Haselbacher (Austria)
35. Andriej Mizurow (Kazachstan)
36. Steve Morabito (Szwajcaria)
37. Gregory Rast (Szwajcaria)
38. Siergiej Jakowlew (Kazachstan)

Discovery Channel (USA)
41. Fumiyuki Beppu (Japonia)
42. Wołodymyr Bileka (Ukraina)
43. Steven Cummings (W.Brytania)
44. Władimir Gusiew (Rosja)
45. Trent Lowe (Australia)
46. Gianni Meersman (Belgia)
47. Tomas Vaitkus (Litwa)
48. Brian Vandborg (Dania)

AG2R Preyoyance (Francja)
51. John Gadret (Francja)
52. Julien Loubet (Francja)
54. David Navas Chica (Hiszpania)
55. Rinaldo Nocentini (Włochy)
56. Christophe Riblon (Francja)
57. Nicolas Rousseau (Francja)
58. Blaise Sonnery (Francja)

Saunier Duval (Hiszpania)
61. Riccardo Ricco (Włochy)
62. Jesus Del Nero (Hiszpania)
63. Raivis Belohvosciks (Łotwa)
64. Jose Alberto Benitez (Hiszpania)
65. Manuele Mori (Włochy)
66. David Millar (W.Brytania)
67. Christophe Rinero (Francja)
68. Francisco Ventoso (Hiszpania)

Caisse d'Epargne (Hiszpania)
71. Aitor Perez Arrieta (Hiszpania)
72. Jose Ivan Gutoerrez (Hiszpania)
73. Pablo Lastras (Hiszpania)
74. Alberto Losada (Hiszpania)
75. Mathieu Perget (Francja)
76. Nicolas Portal (Francja)
77. Joaquin Rodriguez (Hiszpania)
78. Jose Joaquin Rojas Gil (Hiszpania)

Rabobank (Holandia)
81. Robert Gesink (Holandia)
82. Jan Boven (Holandia)
83. Bram De Groot (Holandia)
84. Rick Flens (Holandia)
85. Graeme Brown (Australia)
86. Mathew Hayman (Australia)
87. William Walker (Australia)
88. Pieter Weening (Holandia)

Quick Step (Belgia)
91. Dmytro Grabowski (Ukraina)
92. Mauro Facci (Włochy)
93. Giovanni Visconti (Włochy)
94. Hubert Schwab (Szwajcaria)
95. Matteo Tosatto (Włochy)
96. Cedric Vasseur (Francja)
97. Jurgen van de Walle (Belgia)
98. Wouter Weylandt (Belgia)

Predictor-Lotto (Belgia)
101. Dario Cioni (Włochy)
102. Dominique Cornu (Belgia)
103. Preben van Hecke (Belgia)
104. Bjoern Leukemans (Belgia)
105. Matthew Lloyd (Australia)
106. Nick Gates (Australia)
107. Jurgen van den Broeck (Belgia)
108. Johan van Summeren (Belgia)

T-Mobile (Niemcy)
111. Marcus Burghardt (Niemcy)
112. Gerald Ciolek (Niemcy)
113. Bernhard Eisel (Austria)
114. Jakob Piil (Dania)
115. Kim Kirchen (Luksemburg)
117. Marco Pinotti (Włochy)
118. Thomas Ziegler (Niemcy)

Lampre (Włochy)
121. Alessandro Ballan (Włochy)
122. Fabio Baldato (Włochy)
123. Matteo Bono (Włochy)
124. Marzio Bruseghin (Włochy)
125. Roberto Longo (Włochy)
126. Danilo Napolitano (Włochy)
127. Daniele Rirghi (Włochy)
128. Gorazd Stangelj (Słowenia)

Credit Agricole (Francja)
131. Francesco Bellotti (Włochy)
132. Anthony Charteau (Francja)
133. Mads Kaggestad (Norwegia)
134. Dmitrij Fofonow (Kazachstan)
135. Sebastien Hinault (Francja)
136. Jonathan Hivert (Francja)
137. Benoit Poilvet (Francja)
138. Pierre Rolland (Francja)

Bouygues Telecom (Francja)
141. Laurent Brochard (Francja)
142. Nicolas Crosbie (Francja)
143. Arnaud Labbe (Francja)
144. Yoann Le Boulanger (Francja)
145. Said Haddou (Francja)
146. Matthieu Sprick (Francja)
147. Johann Tschopp (Szwajcaria)
148. Thomas Voeckler (Francja)

Cofidis (Francja)
151. Herve Duclos-Lasalle (Francja)
152. Michiel Elijzen (Holandia)
153. Tyler Farrar (USA)
154. Frank Hoj (Dania)
155. Amael Moinard (Francja)
156. Staf Scheirlinckx (Belgia)
157. Tristan Valentin (Francja)
158. Rik Verbrugghe (Belgia)

Francaise des Jeux (Francja)
161. Sandy Casar (Francja)
162. Michael Cherel (Francja)
163. Ludovic Auger (Francja)
164. Frederic Guesdon (Francja)
165. Lilian Jegou (Francja)
166. Johan Lindgren (Szwecja)
167. Christophe Mengin (Francja)
168. Fabien Patanchon (Francja)

Euskaltel (Hiszpania)
171. Lander Aperribay (Hiszpania)
172. Jon Bru (Hiszpania)
173. Aitor Galdos (Hiszpania)
174. Markel Irizar Aranburu (Hiszpania)
175. Antton Luengo (Hiszpania)
176. Juan Jose Oroz Ugalde (Hiszpania)
177. Andoni Aranaga (Hiszpania)
178. Iban Iriondo Uranga (Hiszpania)

Unibet.com (Belgia/Szwecja)
181. Jimmy Casper (Francja)
182. Matteo Carrara (Włochy)
183. Arnaud Coyot (Francja)
184. Michał Gołaś (Polska)
185. Gustav Erik Larsson (Szwecja)
186. Victor Hugo Pena (Kolumbia)
187. Laurens Ten Dam (Holandia)
188. Luis Pasamontes (Hiszpania)

Milram (Włochy/Niemcy)
191. Mirko Celestino (Włochy)
192. Sergio Ghisalberti (Włochy)
193. Christian Knees (Niemcy)
194. Mirco Lorenzetto (Włochy)
195. Fabio Sacchi (Włochy)
196. Bjoern Schroeder (Niemcy)
197. Carlo Scognamiglio (Włochy)
198. Sebastian Siedler (Niemcy)

Ceramica Flaminia (Włochy)
201. Tomasz Marczyński (Polska)
202. Adam Wadecki (Polska)
203. Hubert Kryś (Polska)

204. Mychajło Chaliłow (Ukraina)
205. Manuele Spadi (Włochy)
206. Gianluca Geremia (Włochy)
207. Domenico Quagliarella (Włochy)
208. Władimir Duma (Ukraina)

Action-Uniqa (Polska)
211. Marek Rutkiewicz (Polska)
212. Błażej Janiaczyk (Polska)

213. Denis Kostiuk (Ukraina)
214. Bogdan Bondariew (Ukraina)
215. Łukasz Bodnar (Polska)
216. Bartosz Huzarski (Polska)
217. Robert Radosz (Polska)
218. Krzysztof Miara (Polska)