Piłkarz gwałcił swoje adoptowane dziecko

Jerzy Wilkoński / PAP | 2008-02-24 09:28 | Aktualizacja: 18:16

Zza kratek już nikogo nie skrzywdzi. Były piłkarz Paris Saint Germain Nigeryjczyk Godwin Okpara najbliższe 10 lat spędzi w więzieniu. Został skazany za gwałcenie, torturowanie i poniżanie swojej adoptowanej córki. Jeszcze dłuższy wyrok dostała żona piłkarz Linda, którą francuski sąd skazał na 15 lat.

reklama


Sędzia zmniejszył o trzy lata karę nałożoną na piłkarza przez sąd pierwszej instancji, a wobec Lindy Okpary utrzymał w mocy wysokość sankcji. Ponadto na cztery lata, w tym 18 miesięcy bez zawieszenia, skazał ciotkę Lindy Okpary za niereagowanie na przestępstwo.

Podczas procesów ujawniono wstrząsające fakty. Młoda Nigeryjka, dziś 20-letnia, przyjechała do Francji w 2000 roku i zamieszkała z małżeństwem Okparów w Chatou na przedmieściach Paryża razem z czworgiem ich dzieci. Gehenna zaczęła się, gdy Linda Okpara znalazła ją w łóżku z mężem. Dziewczynie ogoliła głowę, gasiła na policzkach papierosy i zmuszała do wyjątkowo okrutnych aktów seksualnych. Przez wiele miesięcy małżeństwo więziło adoptowaną córkę w piwnicy.

35-letni Godwin Okpara i jego starsza o siedem lat żona nie przyznali się do winy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję


reklama
zdjęcie autora

Autorem tekstu jest

Jerzy Wilkoński / PAP

Źródło: dziennik.pl

reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV