To już piąty remis Bayernu w obecnym sezonie Bundesligi. Tyle samo na koncie ma klub z Leverkusen, ale on w ogóle nie przegrywa (monachijczycy dotychczas dwa razy schodzili z placu gry jako pokonani).

W spotkaniu z Schalke Bayern objął prowadzenie w 31. minucie po strzale belgijskiego obrońcy Daniela van Buytena. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównał 18-letni Joel Matip. To był jego debiut w rozgrywkach.

Z kolei Bayer wygrał z Eintrachtem 4:0, a jedną z bramek strzelił Stefan Kiessling, który z dorobkiem ośmiu trafień prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych.

Na ostatnie dwie minuty trener Bayeru Jupp Heynckes wprowadził na boisko Tomasza Zdebela, zaś bramkarz Tomasz Bobel przesiedział mecz na ławce rezerwowych.

W tabeli Bayer Leverkusen wyprzedza o cztery punkty trzy zespoły - Werder Brema, Hamburger SV i Schalke 04. W niedzielę Werder zmierzy się u siebie z Borussią Dortmund (klub Jakuba Błaszczykowskiego), a Hamburger SV zagra na wyjeździe z Hannoverem 96.

Z siódmej na piątą lokatę awansował mistrz Niemiec VfL Wolfsburg, który pokonał na wyjeździe Hoffenheim 2:1. Do przerwy prowadzili gospodarze po golu Vedada Ibisevicia (23). W drugiej części bramki dla "Wilków" strzelili Zvjezdan Misimović (52) i Grafite (57).