Najwięcej bramek: dla Rosji - Jelena Dmitriewa 8, Ludmiła Postnowa, Olga Lewina, Emilia Turej - po 3, dla Francji - Mariama Signate 8, Allison Pineau 6, Siraba Dembele 4.

Kary: Rosja - 10, Francja - 6 min.

Lepiej mecz rozpoczęły Francuzki, których największym dotychczasowym sukcesem był złoty medal MŚ 2003. W piątej minucie wygrywały 4:2. Rywalki do wyrównania doprowadziły osiem minut później (6:6). Potem Rosjanki stopniowo powiększały przewagę i na przerwę schodziły prowadząc 14:11.

Po przerwie obrończyniom tytułu udawało się utrzymywać korzystny rezultat. W 37. minucie przeciwniczki zdobyły kontaktowego gola (15:16), jednak po serii prostych błędów i przy dobrej postawie bramkarki Anny Siedojkiny Rosjanki ponownie zapewniły sobie bezpieczne prowadzenie trzema, czterema bramkami.

Rosjanki triumfowały w MŚ po raz czwarty (2001, 2005, 2007, 2009). Wcześniej jako Związek Radziecki wygrywały trzykrotnie. Na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie wywalczyły srebrny medal, przegrywając w finale z Norwegią 27:34.