Debel Kubot-Marach, rozstawiony z numerem trzecim, wygrał we wtorek z Francuzem Michaelem Llodrą i Andym Ramem z Izraela 6:4, 7:6 (7-4). Zwycięstwo odniósł w ciągu godziny i 29 minut, odnotowując trzy asy i pięć podwójnych błędów serwisowych, tyle samo, co rywale.

Polsko-austriacki debel w pierwszym secie raz zdobył gema przy podaniu przeciwników, a w drugim obie pary przełamywały się po jednym razie. Kolejnymi rywalami Kubota i Maracha będą Brytyjczyk Ross Hutchins i Australijczyk Jordan Kerr.

W pierwszej rundzie odpadli natomiast Fyrstenberg i Matkowski, ponosząc porażkę 2:6, 4:6 z najwyżej rozstawionymi Kanadyjczykiem Danielem Nestorem i Serbem Nenadem Zimonjicem. Spotkanie trwało godzinę i sześć minut.

Kluczowe dla losów pierwszego seta okazały się dwa stracone gemy serwisowe Fyrstenberga, a w drugim decydujące było przełamanie podania Matkowskiego na 2:3, po którym rywale utrzymali do końca przewagę jednego "breaka".

Był to dziewiąty pojedynek tych par, a bilans jest korzystny - 6:3 dla Netsora i Zimonjica, zajmujących ex aequo trzecie miejsce w indywidualnym rankingu deblistów. Fyrstenberg jest w nim 18., a Matkowski - 17.

Poprzednio Polacy spotkali się z kanadyjsko-serbskim duetem w listopadzie w kończącym sezon turnieju ATP World Tour Finals w hali O2 w Londynie i wygrali w pierwszym meczu w fazie grupowej 6:4, 6:4. W ubiegłym roku ponieśli jednak z nim porażki w Sydney i Cincinnati, obie w super tie-breakach.

Wynik spotkań pierwszej rundy gry podwójnej:

Daniel Nestor, Nenad Zimonjic (Kanada, Serbia, 1) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) 6:2, 6:4
Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria, 3) - Michael Llodra, Andy Ram (Francja, Izrael) 6:4, 7:6 (7-4).