Była to szósta wygrana z rzędu Romy i jednocześnie 23. mecz bez porażki. W tej liczbie jest aż 17 zwycięstw. Po raz ostatni rzymianie zeszli z boiska pokonani 28 października ubiegłego roku, gdy ulegli Udinese 1:2.

Dwa gole dla Romy w pełnych, nie tylko sportowych, emocji, bo przed meczem doszło do zamieszek z udziałem kibiców obu ekip, zdobył Czarnogórzec Mirko Vucinic - pierwszą z karnego w 53. minucie, a drugą 10 minut później z rzutu wolnego.

Lazio prowadziło od 14. minuty po trafieniu Tommaso Rocchiego, a dwie minuty po przerwie świetną okazję do wyrównania zmarnował Sergio Floccari, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Aż dziewięciu piłkarzy, w tym siedmiu Romy, zobaczyło żółte kartki. Czerwoną kartką ukarany został tuż przed końcem meczu Argentyńczyk Cristian Ledesma z Lazio.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Roma o punkt wyprzedza Inter, który w piątek pokonał Juventus Turyn 2:0.

AC Milan traci siedem punktów do liderujących rzymian, po niedzielnej porażce w Genui z Sampdorią 1:2. Decydującą o zwycięstwie bramkę w 92. minucie zdobył Giampaolo Pazzini.

"Matematycznie wszystko jest jeszcze możliwe, ale ta porażka bardzo nas ugodziła i praktycznie pozbawiła szans na scudetto" - powiedział szkoleniowiec Milanu, Brazylijczyk Leonardo.