Bardzo wyrównany początek meczu. Pierwsi do siatki trafili Niemcy i prowadzili. Ale nasi szczypiorniści nie zamierzali odpuszczać. Po 10. minutach prowadzili biało-czerwoni 5:4. Bardzo dobrze grał Karol Bielecki. Nasz zawodnik rzucał z każdej pozycji i trafiał.

W 19. minucie nieodpowiedzialne zachowanie Pawła Orzłowskiego. Nasz obrońca uderzył w twarz jednego z rywali i dostał karę od sędziego dwóch minut na ławce. A w meczu prowadzili Niemcy 11:9. Na szczęście, podopieczni Bogdana Wenty odrobili starty. Kilka razy popisał się Mateusz Jachlewski i po pierwszej połowie prowadziliśmy 14:11.

Jednak Niemcy nie zamierzali łatwo przegrać. Pierwsze minuty drugiej połowy dla naszych rywali. Mimo tego, Polacy nadal prowadzili 19:15. Od tego momentu okres słabszej gry biało-czerwonych. A rywale naszych szczypiornistów kilka razy trafili do siatki - 21:18 dla podopiecznych Bogdana Wenty.

Choć w bramce bardzo dobrze grał Adam Weiner, to Niemcy powoli odrabiali straty. W 48. minucie meczu prowadzili Polacy 24:22. Obie drużyny walczyły na całego. A sędziowie coraz częściej przerywali grę z powodu fauli.

W końcówce spotkania biało-czerwoni pokazali klasę. Nasi zawodnicy grali bardzo pewnie. A mistrzowie świata z Niemiec popełniali coraz więcej błędów. W ten sposób Polacy zrewanżowali się za porażkę w finale czempionatu globu i wygrali mecz 32:28. Dzięki temu już w niedzielę podopieczni Bogdana Wenty zagrają w finale turnieju Supercup.

Ich rywalami będą Szwedzi, którzy w drugim półfinale pokonali Rosjan 33:28 (16:14). W fazie grupowej turnieju Super Cup nasi wicemistrzowie świata pokonali Szwedów 30:24 (13:12).