Udało się! Mecz z Rosją był dramatyczny, ale ostatecznie udało się go wygrać 3:2.

Pierwszy set Polacy trochę przespali, stracili dużo punktów i nie dali rady odrobić takich strat. Jednak później było lepiej. Biało-czerwoni pokazali, że niestraszny im żaden rywal i że nie zamierzają spocząć, póki nie zdobędą medalu.

I set

Kilka pierwszych akcji i już jest 3:1 dla Rosjan. Zatrzymany atak Sebastiana Świderskiego i robi się 4:1. Nieudany blok Kadziewicza, brak asekuracji i 5:1.

Dopiero teraz dobrze wyprowadzona akcja przez naszych siatkarzy i Michał Winiarski zdobywa dla nas bardzo ważny punkt. Niestety, chwilę później zagrywkę mają rywale. 6:2. Na pierwszą przerwę techniczną schodzimy, przegrywając 4:8.

Rywale coraz bardziej nam "odskakują". Przy stanie 12:6 zdobywamy zagrywkę. Na zagrywce Winiarski i... as! Odrabiamy drugi punkt. Niestety, chwilę później tracimy zagrywkę. Nasi zawodnicy mają problemy z wyprowadzeniem kontry.

Biało-czerwoni się gubią. Przy stanie 8:14 nieporozumienie między Zagumnym a Kadziewiczem i tracimy 15. punkt. Kolejne "oczko" też należy do Rosjan i druga przerwa techniczna z wynikiem 8:16. Nie jest dobrze.

9:19. Aż dziesięć punktów przewagi Rosjan.

11:20. Podwyższamy blok - na boisko wchodzi Marcin Możdżonek. I to on zdobywa kolejny punkt dla Polaków. Po świetnym ataku w blok Winiarskiego mamy już 15:22. Niestety, za chwilę biało-czerwoni blokują na aut.

Pierwsza piłka setowa obroniona przez Polaków. Rosjanie mają problemy z przyjęciem zagrywki Wlazłego i 17:24. Ale przewaga i tak jest za duża. Przegrywamy 17:25.

II set

Możdżonek na zagrywce. Pierwszy punkt zdobywamy po błędzie rywali. Drugi, po świetnej zagrywce Możdżonka. Kolejny punkt zdobywają Rosjanie, ale szybko odzyskujemu zagrywkę. I Kolejny as Wlazłego! 4:1 dla Polaków.

4:7. Kadziewicz próbował zaserwować w końcową linię boiska, ale piłka wyszła na aut. Mimo tego schodzimy na przerwę techniczną, prowadząc 8:5.

Rosjanie wzięli się do odrabiania strat. Dość szybko doprowadzili do stanu 10:9, a potem zremisowali 10:10 i wyszli na prowadzenie.

Druga przerwa techniczna i 16:14 dla Rosjan. Nie wychodzi nam atakowanie. Na 13 ataków tylko 5 dobrych! Natomiast Rosjanie mieli 16 prób i zdobyli 9 punktów.

Po powrocie na boisko biało-czerwoni wyrównują, a nawet wychodzą na prowadzenie. Atak Wlazłego po dłoni Rosjanina i prowadzimy 18:16. Świetny blok Możdżonka i Winiarskiego i 19:16.

Możdżonek atakuje i 21:18 dla nas. Ale, niestety, Rosjanie wyrównują. 21:21. I po kolejnym bloku z ich strony, rywale wychodzą na prowadzenie 22:21.

23:23 - szykuje się zacięta końcówka seta. Pierwsza piłka setowa dla Rosjan. Ale posłana w aut.

25:24 dla Polaków i... wygrywamy seta 26:24!

III set

Świetny początek seta w wykonaniu Polaków. Szybko obejmujemy prowadzenie 5:2. Ale Rosjanie doprowadzają do wyrównania 6:6. Atak Marcina Wiki i zdobywamy punkt. Ale Możdżonek psuje zagrywkę. Rosjanie zdobywają też kolejny punkt, i to oni schodzą na przerwę techniczną, prowadząc 8:7.

Rosjanie psują zagrywkę i 9:9. Fantastyczna wymiana piłek zakończona "kiwką" rywali i robi się 10:9 dla Rosjan. Kadziewicz się myli i tracimy kolejny punkt. Na sczęście zdobywmy zagrywkę, atak Możdżonka i doprowadzamy do wyrównania 12:12.

Rosjanie nam odskakują na 15:12. Trzeba zrobić przejście. Raul Lozano prosi o czas.

16:13 - druga przerwa techniczna.

Nasi rywale cały czas utrzymują 2-3 punktową przewagę. Nie jesteśmy w stanie tego odrobić. Jest już 17:20, ale Rosjanie się mylą. Zdobywamy punkt, ale tylko jeden. I znów zagrywka po rosyjskiej stronie siatki. 18:21.

Gruszka zdobywa kolejny punkt. 19:21. Kadziewicz na zagrywce, ale rosyjski atak przebija się przez nasz blok. 19:22.

Tym razem idealny blok po naszej stronie siatki. 21:22. Odrabiamy straty, tylko czy nie za późno?

Autowa zagrywka Rosjan i 22:23. Polacy bolkują - Wika i Możdżonek - i remis! niestety, po długiej wymianie piłek, po fantastycznej obronie Ignaczaka, nasi siatkarze gubią się w drugiej linii i tracimy 24. punkt. Piłka setowa dla Rosjan, ale rywale popełniają błąd i znów jest remis.

Atak Winiarskiego mija blok i wychodz na aut. Kolejna piłka setowa dla Rosjan, którzy wygrywają tę partię 26:24.

IV set

Znów bardzo wyrónany początek. Gra toczy się punkt za punkt, ale tuż przed przerwą techniczną Rosjanie wychodzą na prowadzenie 8:4.

Po powrocie na boisko "rozkręcił się" Wika. Remisujemy 8:8. Rosjanie przekraczają linię ataku i wychodzimy na jednopunktowe prowadzenie. Trener naszych rywali prosi o czas, po którym Wika zagrywa w siatkę.

Żaden z zespołów nie jest w stanie wyjść na wyższe niż jednopunktowe prowadzenie. Udaje się to biało-czerwonym przy stanie 15:13, ale zaraz później tracą piłkę. Na szczeście na przerwę techniczną schodzimy, prowadząc 16:14.

Znów Wika na zagrywce, blokuje Zagumny i mamy 17. punkt! Kolejna fantastyczna wymiana, dwa udane, ale niezakończone bloki naszych siatkarzy, a na koniec świetny atak Kadziewicza i 18:15 dla Polski. A chwilę później... 18:18. Rosjanie wychodzą na prowadzenie, ale dobry blok po naszej stronie i 19:19. Możdżonek blokuje i 20:19 dla nas!

Po raz kolejny fantastyczny atak Możdżonka i 22:20! Winiarski na zagrywce, atak Wlazłego po bloku i... 23:20!

Piłka po stronie Rosjan, ale Wika zdobywa punkt i mamy piłkę setową. Rywale bronią. 24:22. Nasz i blok posyła piłkę na aut i robi się 24:23. Kadziewicz i... wygrywamy seta. Będzie tie-break!

V set

Winiarski atakuje i 1:0 dla Polaków. Rosjanie wyrównują, ale Winiarski rozgrywa świetne spotkania. 2:1.

Znów cios za cios. Możdżonek atakuje i nie zdobywa trzeci punkt, ale chwilę później psuje zagrywkę i jest 3:3. Serwują Rosjanie, ale Marcin Wlazły atakuje i daje nam prowadzenie. Mogło być 5:3, bo sędzia odgwizdał błąd Rosjan, ale decyzję cofnął głóny arbiter.

Za chwilę jest już 5:4. Rosjanie atakują w aut i 6:4! Kolejny atak rywali po naszym bloku i 6:5. Kolejny punkt dla Polaków, Kadziewicz na zagrywce, ale tracimy "oczko" - 7:6.

Bład w polu zagrywki Rosjan - przekroczenie linii i prowadzimy 8:6. Znów gra punkt za punkt. 8:7, 9:7 i... pojedynczy blok Polaków daje nam 10., "oczko"! 10:7!

Nieudana obrona, Rosjanie zdobywają punkt, ale znów psują zagrywkę. 11:8. Woicki zagrywa, ale rywale atakują i maja kolejny punkt. Ale nasi siatkarze nie dają za wygraną, Mariusz Wlazły atakuje i 12:9.

Kolejny atak rywali w aut, ale po bloku i 12:10. Autowa zagrywka Rosjan! Znów błąd zagrywającego! 13:10! Trener naszych przeciwników prosi o przerwę.

Wika ryzykuje i posyła zagrywkę w siatkę. 13:11. Blok Kadziewicza i 14:11 - mamy piłkę meczową! Jednak Rosjanie się bronią. Na nic się to nie zdaje, bo Mariusz Wlazły atakuje po bloku i wygrywamy to spotkanie!!

Polska - Rosja 3:2 (17:25, 26:24, 24:26, 25:23, 15:12)