Polska czwórka kajakarek w składzie Beata Mikołajczyk, Dorota Kuczkowska, Edyta Dzieniszewska i Aneta Konieczna awansowała do piątkowego finału wyścigu na 500 m. Polki w swoim wyścigu eliminacyjnym zajęły drugie miejsce. Nasza osada uzyskała czas, który był jednocześnie drugim czasem kwalifikacji.

Adam Seroczyński (Posnania Poznań) i Mariusz Kujawski (Zawisza Bydgoszcz), startujący na igrzyskach w Pekinie w kajakarskiej konkurencji K2, zajęli drugie miejsce - za Węgrami - w wyścigu eliminacyjnym i zakwalifikowali się do finału na dystansie 1000 metrów.

Do półfinału w kajakarskiej konkurencji C1 na 1000 metrów awansował z kolei Marcin Grzybowski. Polak zajął trzecie miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym, w którym zwyciężył Węgier Attila Sandor Vajda w czasie 3.55,319.

Grzybowski pokonał ten dystans w czasie 4.02,010.