Mecz rozpoczął się pechowo dla Polaków, bowiem w gemie otwarcia serwis przegrał Matkowski. Hiszpanie utrzymywali przewagę jednego "breaka" do stanu 4:2, kiedy przełamali Fyrstenberga i po chwili rozstrzygnęli losy tej partii 6:2.

W drugim secie od stanu 1:1 Polacy zdobyli pięć kolejnych gemów, w tym dwa dzięki przełamaniom i doprowadzili do super tie-breaka.

W decydującej rozgrywce gra była wyrównana i żadnej z par nie udało się odskoczyć na więcej niż punkt przewagi - do remisu 6:6. Wówczas trzy kolejne wymiany wygrali Fyrstenberg i Matkowski, aktualnie 11. debel sezonu w rankingu ATP "Doubles Race".

Od stanu 9:6 Polacy nie wykorzystali dwóch meczboli przy serwisie Ventury, ale zakończyli spotkanie przy trzeciej sposobności, po 63 minutach gry.

Fyrstenberg i Matkowski wygrywali Orange Prokom Open trzykrotnie - w 2003, 2005 i 2007 roku, gdy impreza ta była rozgrywana w Sopocie. W tym sezonie zmienił się drugi sponsor tytularny oraz obiekt, bowiem przeniesiono ją na korty TKS Warszawianka.

W sobotnim finale rywalami Polaków będą Rosjanie Nikołaj Dawidienko i Jurij Szukin albo Hiszpanie Oscar Hernandez i Albert Montanses.

Wyniki meczu 1/2 finału gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Marcel Granollers, Santiago Ventura 2:6, 6:1, 10:8