Kitesurfing to rodzaj wodnego sportu podobnego do surfingu. Polega on na utrzymywaniu się na powierzchni wody przy pomocy latawca lub paralotni.

Reklama

W drugiej rundzie Pucharu Świata KPWT rozgrywanego w Grecji wszyscy Polacy uplasowali się na podium. Anna Grzelińska zajęła drugie miejsce w konkurencji Course Racing i trzecie w konkurencji Hang Time.

W kategorii mężczyzn Błażej Ożóg zajął doskonałe trzecie miejsce w konkurencji Hang Time. Było to nie lada osiągnięciem, ponieważ pierwszy raz w historii kitesurfingu Polak znalazł się na podium. Drugi z polskich zawodników-Łukasz Ceran wywalczył trzecie miejsce w konkurencji Course Racing i dziewiąte w konkurencji Freestyle. Polscy kitesurferzy startowali jeszcze w innych konkurencjach nie osiągają już tak dobrych wyników.

Zawody na greckiej wyspie Paros okazały się szczęśliwe dla polskiego teamu. Nasi kitesurferzy osiągneli doskonałe rezultaty. Na rozegranie wszystkich konkurencji pozwoliła piękna pogoda. Naszym zawodnikom zwłaszcza sprzyjał wiatr, który wahał się od 20 do 30 węzłów.