Rosjanka w drodze do ćwierćfinału pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą. 6:4, 6:2. Natomiast Radwańska ograła Bułgarkę Cwetanę Pironkową 6:3, 6:3. Zwycięstwo przyszło Polce dość łatwo. Cały mecz trwał niecałe 79 minut.

Dinara Safina to pierwsza rakieta świata. To był jej pierwszy mecz z Radwańską.

Agnieszka Radwańska - Dinara Safina 0:2 (4:6; 2:6)

I set: (4:6)

Polka pierwsza zdobyła punkty w tym secie, ale całego gema wygrała Safina. Drugi gem padł łupem zagrywającej Radwańskiej i zrobiło się 1:1. Ale w trzecim znów górą była Rosjanka - pokonała Polkę do zera. Set jest naprawdę wyrównany. Po sześciu gemach mamy rezultat 3:3.

Dwa kolejne gemy to wspaniała gra Rosjanki - 5:3, ale Polka się nie poddaje. W kolejnym gemie Radwańska przełamała rywalkę. Niestety, serwis "Isi" w kolejnym gemie nie był zbyt dobry i całego seta wygrywa Safina.

II set (2:6):

Pierwszy gem i 1:0 dla Safiny. Ale za chwilę już 1:1. Polka walczy jak szalona i przełamuje Rosjankę. Niewiele też brakowało, by Radwańska prowadziła 3:1, ale Safina doprowadziła do remisu.

Rosjanka znów zaczyna mocno serwować, a odbiór takich piłek nie jest mocną stroną Radwańskiej. 3:2 dla Rosjanki. Kolejne trzy gemy to już popisowa gra pierwszej rakiety świata, która nie dała już Polsce szans na wygranie gema. Set skończył się wynikiem 6:2 dla Rosjanki i jej zwycięstwem w całym meczu.