Polski tenisista Łukasz Kubot przegrał z najwyżej rozstawionym tenisistą. Mecz trwał godzinę i 50 minut.

Po regulaminowej przerwie na odpoczynek Kubot wyjdzie na kort, by wystąpić w finale debla, razem z Austriakiem Oliverem Marachem. Rywalami pary rozstawionej z dwójką będą Szwed Johan Brunstroem i Jean-Julien Rojer z Antyli Holenderskich.

Łukasz Kubot - Novak Djoković 3:6, 6:7

I set: (3:6)

Pierwszy gem i bardzo łatwa wygrana Djokovicia. Drugi był już bardziej wyrównany, Polak nawiązał walkę, ale tym razem też Serb był lepszy.

Polakowi udało się zdobyć jednego gema przy stanie 3:1. Ale potem znów wygrywał Djoković. 4:1, 5:1.

Potem Kubiot wziął się do odrabiania strat. Wygrał kolejne dwa gemy i doprowadził do stanu 5:3. Ale to już było wszystko, co Polak był w stanie wywalczyć w tym secie. Ta partia skończyła się wygraną Serba 6:3.

II set: (6:7)

Tym razem początek seta należał do Kubota - Polak wygrał 3 kolejne gemy! Potem do głosu doszedł Djokovic. Serb kolejne dwa gemy rozstrzygnął na swoją korzyść i doprowadził do stanu 2:3.

Kiedy już zaczęło być blisko wyrównania, Kubot znów pokazał wolę walki. Polak znów zaczął grać jak natchniony.

Serb dał radę jednak dorowadzić do remisu 5:5 i znów zrobiło się nieciekawie. Później było 6:6, a w tie-breaku lepszy okazał się Djoković. Pokonał Kubota do zera.