p

Polak reprezentujący barwy Unii Tarnów i Rospiggarny Hallstavik został od razu odwieziony do szpitala. Pierwsze badania wykazały pęknięcie łopatki. Nie jest jeszcze wiadomo kiedy zawodnik powróci na tor, ale lekarze zapowiadają, że przerwa w startach może trwać nawet miesiąc.

Do upadku doszło w trzecim wyścigu. Ułamek najechał na tylne koło Jespera Monberga, klubowego partnera w polskiej lidze.

Ułamek był obok Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, Rune Holty, Piotra Protasiewicza i Adriana Miedzińskiego powołany do reprezentacji Polski na zawody Drużynowego Pucharu Świata.

"Zmiana w zespole może nastąpić najpóźniej po ostatnim treningu. W szerokiej kadrze znalazło się sześć osób, a rezerwowym miał być Holta. W tej sytuacji w miejsce Ułamka powołamy prawdopodobnie jakiegoś innego zawodnika, ale decyzja zostanie podjęta na początku przyszłego tygodnia" - poinformował rzecznik prasowy głównej komisji sportu żużlowego Damian Gapiński.

Półfinałowy turniej DPŚ w angielskim Peterborough odbędzie się 13 lipca. Rywale Polaków to Brytyjczycy, Słoweńcy i Australijczycy.