Kubot, sklasyfikowany na 127. miejscu w rankingu ATP, w pierwszym secie aż dwukrotnie przełamał podanie Niemca, który znajduje się we wspomnianym rankingu o 101 pozycji wyżej. Polak pierwszego seta zakończył juz przy pierwszej piłce setowej.

W drugiej partii najlepszy polski tenisista już na początku pokusił się o breaka, dzięki któremu objął prowadzenie 2:1, a po utrzymaniu własnego podania już 3:1. Od tego momentu Polak skupił się na pilnowaniu wyniku i ostatecznie wygrał seta 6:4. W decydującym gemie zwyciężył do zera.

Kubot w poniedziałek pokonał Hiszpana Pablo Andujara 6:2, 6:4. W piątek zagra z Nicolasem Kieferem, który w 2. rundzie wygrał ze swoim rodakiem Simonem Greulem 6:3, 6:4.

Wynik meczów II rundy turnieju ATP w Stuttgarcie:

Nikołaj Dawidienko (Rosja, 2) - Micheal Berrer (Niemcy) 6:3, 6:3

Fabio Fognini (Włochy) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:4, 4:1 i krecz

Mathieu Jeremy Chardy (Francja) - Martin Vassallo Arguello (Argentyna) 2:6, 6:3, 6:1

Nicolas Kiefer (Niemcy) - Simon Greul (Niemcy) 6:3, 6:4

Łukasz Kubot (Polska) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 5) 6:2, 6:4