Dziennik Gazeta Prawana logo

Ruszają regaty Enea Baltic Sailing Cup 2008

21 lipca 2008, 12:42
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Takie zawody odbędą się w Polsce po raz pierwszy, dlatego tez dziennik.pl zdecydował się objąć nad nimi partonat medialny. Regaty Enea Baltic Sailing Cup to unikatowy na skalę europejską wyścig katamaranów, który odbędzie się w kilku nadmorskich miejscowościach: Świnoujściu, Mielnie, Ustce, Łebie oraz w Szczecinie. Wielkie emocje zaczną się już w środę 23 lipca i potrwają do niedzieli 27 lipca.

Największą atrakcją Enea Baltic Sailing Cup będzie udział aktualnych mistrzów świata w Formule18 - holenderskiej załogi Coen de Koning i Jeroen van Leeuwen, startującej na katamaranie F18 Nacra Infusion. To oznacza, że wśród osiemnastu zgłoszonych załóg są aż cztery załogi zagraniczne. W regatach dwuosobowe załogi katamaranów pokonają około 200 mil morskich.

Najliczniej reprezentowane będą katamarany Formuły 18. Jest to klasa wyścigowych katamaranów, która rozwija się w Europie najdynamiczniej. Postrzegana jest jako następca olimpijskich katamaranów Tornado.

Enea Balic Saling Cup będą przeprowadzone zgodnie z przepisami ISAF, przy pełnej obsłudze sędziowskiej oraz przy profesjonalnym zabezpieczeniu ratowniczym imprezy przez Zawodową Morską Grupę Poszukiwań i Ratownictwa. Unikatowość tych regat polega na tym, że poza nimi istnieje tylko jeden wyścig rozgrywany w podobnej formule, który organizowany jest na Florydzie w USA.

Regaty Enea Baltic Sailing Cup to także zabawa na plaży dla dzieci i dorosłych. Plażowicze będą mogli sami wziąć udział w licznych konkurencjach, takich jak zawody w siatkówce plażowej, piłce nożnej, układaniu puzzli piankowych, rzucaniu ringo, frisby czy budowaniu katamaranów z piasku.


środa 23.07.08 wyścig Świnoujście - Mielno
czwartek 24.07.08 wyścig Mielno - Ustka
piątek 25.07.08 wyścig Ustka - Łeba
sobota 26.07.08 - wyścigi finałowe w Szczecinie
niedziela 27.07.08 wyścigi finałowe w Szczecinie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj