Dziennik Gazeta Prawana logo

Francuski rajdowiec pobił rekord zwycięstw

12 października 2007, 13:25
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Mistrz kierownicy - tak już bez przesady może mówić o sobie Sebastien Loeb. Francuz wygrał 27. rajd w karierze i jest najbardziej utytułowanym kierowcą świata.

Do kolekcji zwycięstw Loeb dorzucił w niedzielę pierwsze miejsce w Rajdzie Japonii. Dzięki temu pobił rekord należący do tej pory do Hiszpana Carlosa Sainza i samodzielnie prowadzi na liście najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych.

Broniący w tym sezonie tytułu mistrzowskiego Francuz, jadący Citroenem Xsarą, na mecie w Obihiro wyprzedził zaledwie o 5,6 sekundy Fina Marcusa Groenholma oraz o 2.46,5 jego rodaka Mikko Hirvonena (obaj Ford Focus). 19. miejsce, ze stratą 34.17,3 do zwycięzcy, zajął Leszek Kuzaj (Subaru Impreza).

Rajd Japonii był 11. z 16 eliminacji samochodowych mistrzostw świata. Loeb ma nad Groenholmem już 33 punkty przewagi.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj