Dziennik Gazeta Prawana logo

Węgrzy pożegnali słynnego piłkarza

12 października 2007, 14:37
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
W sobotę całe Węgry pogrążone były w żałobie. Odbył się pogrzeb najwybitniejszego piłkarza w historii węgierskiej piłki, Ferenca Puskasa. Flagi w całym kraju były opuszczone do połowy. Hołd wielkiemu piłkarzowi oddali prezydent Laszlo Solyom i premier Ferenc Gyurcsany.

Trumna z ciałem Puskasa została wystawiona na stadionie narodowym w Budapeszcie, który nosi imię Ferenca Puskasa. Na stadionie zebrało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Później procesja z trumną ruszyła do Bazyliki Świętego Stefana, gdzie pochowano Puskasa.

Ferenc Puskas zmarł na zapalenie płuc 17 listopada. W 84 meczach dla reprezentacji Węgier strzelił aż 83 gole. To właśnie dzięki niemu węgierską kadrę w latach 50. zaczęto nazywać złotą jedenastką. Nosił przydomek Galopujący Major ze względu swój stopień wojskowy. Po śmierci został awansowany do stopnia generała brygady.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj