Lista sędziów, asystentów, byłych sędziów i obserwatorów zatrzymanych w tzw. sprawie "Fryzjera":

I liga:
Antoni F. (Stalowa Wola)
Krzysztof Z. (Łódź)
Tomasz P. (Częstochowa)
Piotr K. (Wrocław)
Grzegorz K. (Poznań)
Artur Sz. (Kraków)
Robert W. (Warszawa)

II liga:
Zbigniew R. (Poznań)
Grzegorz G. (Warszawa)
Sławomir B. (Opole)
Mariusz S. (Opole)
Adam K. (Poznań)
Maciej H. (Poznań)
Mariusz R. (Tychy)
Marek K. (Piekary Śląskie)
Robert S. (Zabrze)
Mariusz G. (Rawa Mazowiecka)

Asystenci:
Hieronim T. (Poznań)
Robert H. (Poznań)
Andrzej J. (Poznań)
Jarosław P. (Gliwice)

Byli sędziowie i obserwatorzy:
Marian D. (Katowice)
Aleksander S. (Kraków)
Jan Ć. (Katowice)

Lista działaczy, piłkarzy i trenerów zatrzymanych w sprawie afery korupcyjnej w polskiej piłce:

Działacze:
Ryszard F. (Wronki)
Marcin Ż. (prezes Piasta Gliwice)
Janusz B. (były piłkarz i menedżer Piasta Gliwice)
Jerzy F. (prezes Górnika Zabrze)
Mariusz Ł. (menedżer KSZO Ostrowiec)
Ryszard M. (działacz Górnika Łęczna)
Mariusz J. (kierownik Górnika Polkowice)
Bronisław K. (wiceprezes Górnika Łęczna)
Stanisław P. (prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała)
Mirosław S. (właściciel KSZO Ostrowiec)
Jacek M. (prezes Arki Gdynia)
Wiesław K. (kierownik Arki Gdynia)
Wojciech K. (prezes Zawiszy Bydgoszcz)

Piłkarze:
Łukasz A. (Zagłębie Sosnowiec)
Marcin L. (Zagłębie Sosnowiec)
Mariusz U. (GKS Bełchatów)

Trenerzy:
Mirosław D. (Górnik Polkowice, Arka Gdynia)

Kalendarium afery korupcyjnej

21.05.2005 r. - po policyjnej prowokacji zatrzymano pierwszoligowego sędziego piłkarskiego Antoniego F. ze Stalowej Woli, podejrzanego m.in. o przyjęcie 100 tys. złotych łapówki za ustalanie wyników meczów oraz jego wspólnika Mariana D., obserwatora sędziów ze Śląska. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące, ale 16 czerwca opuścili areszt. Marian D. został powtórnie zatrzymany 9 listopada 2006 roku w związku z nowymi dowodami zebranymi w toku prowadzonego śledztwa.

17.06.2005 r. - wrocławska policja zatrzymała pierwszoligowego sędziego Krzysztofa Z. z Łodzi. Postawiono mu zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za ustalanie wyników meczów. 7 lipca opuścił areszt.

1.07.2005 r. - zatrzymano Marcina Ż. - członka zarządu Piasta Gliwice i byłego sędziego. Postawiono mu zarzuty o charakterze korupcyjnym. Po wpłaceniu 150 tys. zł poręczenia majątkowego wyszedł na wolność.

05.07.2005 r. - były sędzia międzynarodowy i obserwator PZPN Aleksander S. oraz dwóch innych sędziów piłkarskich: Zbigniew R. i Hieronim T. z Poznania zostali zatrzymani przez wrocławską policję. Prokuratura po przesłuchaniach nie zdecydowała się na ich aresztowanie.

06.07.2005 r. - Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przesłuchała kolejnego sędziego - Roberta H. z Poznania. Nie został aresztowany.

23.12.2005 r. - Dolnośląscy policjanci zatrzymali Janusza B. - byłego piłkarza, menedżera Piasta Gliwice podejrzanego o oferowanie łapówki w zamian za ustawienie meczu piłkarskiego.

12.01.2006 r. - policjanci zatrzymali członka Wydziału Dyscypliny PZPN i obserwatora sędziów Jana Ć. Postawiono mu zarzut korupcji. Zapłacił 6 tys. złotych kaucji.

26.06.2006 r. - Dolnośląscy policjanci zatrzymali byłego działacza sportowego Ryszarda F., zwanego Fryzjerem. Postawiono mu zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą (od 2000 roku) za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jego korzyści majątkowe oszacowano na 420 tysięcy złotych. Ryszard F. został aresztowany na trzy miesiące. Nie przyznał się do winy, ale później prawdopodobnie współpracował z prokuraturą, czego efektem były kolejne zatrzymania.

28.06.2006 r. - zatrzymano prezesa pierwszoligowego Górnika Zabrze Jerzego F., menedżera drugoligowego KSZO Ostrowiec Mariusza Ł., pierwszoligowego sędziego liniowego Andrzeja J. oraz byłego sędziego Grzegorza G. Wszystkim postawiono zarzuty korupcyjne. Pierwszy z nich przyznał się do winy i po złożeniu wyjaśnień wyszedł na wolność. Zarzuty wobec niego dotyczyły okresu pracy w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Szczakowiance Jaworzno. Pozostali zostali aresztowani, choć Andrzej J. po wpłaceniu kaucji wyszedł na wolność.

05.07.2006 r. - wrocławska policja zatrzymała byłego drugoligowego sędziego Sławomira B. z Opola. Postawiono mu zarzuty udziału w grupie przestępczej zajmującej się ustawianiem meczów w I i II lidze piłkarskiej oraz przyjmowanie łapówek w zamian za korzystne dla wręczających rozstrzygnięcia co najmniej dwóch meczów. Po przesłuchaniu został zwolniony.

13.07.2006 r. - wydział do walki z korupcją wrocławskiej policji zatrzymał pierwszoligowego sędziego piłkarskiego Tomasza P. z Częstochowy. Postawiono mu zarzuty korupcyjne.

24.07.2006 r. - wrocławska policja zatrzymała sędziego piłkarskiego Piotra K. z Wrocławia. Postawiono mu zarzuty dotyczące przyjmowania łapówek w zamian za ustawianie wyników meczów.

26.07.2006 r. - zatrzymano działacza pierwszoligowego Górnika Łęczna Ryszarda M. podejrzanego o wręczanie łapówek sędziom w zamian za ustawianie wyników w polskiej lidze. Został aresztowany, ale po dwóch tygodniach wyszedł na wolność. Zatrzymano także, ale po przesłuchaniu zwolniono, kierownika drugoligowego Górnika Polkowice Mariusza J.

08.08.2006 r. - policja zatrzymała byłego drugoligowego sędziego Mariusza S. z Opola. Po złożeniu wyjaśnień został zwolniony do domu. Postawiono mu zarzuty ustawiania wyników meczów i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

09.08.2006 r. - zatrzymano 58-letniego wiceprezesa pierwszoligowego Górnika Łęczna Bronisława K. Podejrzany jest o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

17.08.2006 r. - zatrzymano prezesa drugoligowego klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała, 54-letniego Stanisława P.

21.08.2006 - policja zatrzymała byłego piłkarza Zagłębia Sosnowiec, 25-letniego Łukasza A. i obecnego zawodnika tego klubu 31-letniego Marcina L. Obu postawiono zarzuty wręczania i składania obietnic wręczania łapówek sędziom piłkarskim w zamian za korzystne rozstrzygnięcie meczów.

22.08.2006 r. - zatrzymano piłkarza GKS Bełchatów Mariusza U. Zarzuty, które mu przedstawiono, dotyczyły występów w Zagłębiu Sosnowiec.

25.08.2006 r. - do wrocławskiej Prokuratury Okręgowej zgłosił się Mirosław D., trener drugoligowego zespołu Górnika Polkowice. Dobrowolnie opowiedział o swym udziale w korupcji. Decyzją prokuratora został zatrzymany. Prokuratura zarzuciła mu udział we wręczaniu łapówek sędziom piłkarskim.

30.08.2006 r. - drugoligowy sędzia piłkarski Mariusz Górski, który znalazł się na tzw. liście Fryzjera, opublikowanej przez "Przegląd Sportowy", zrezygnował z pracy w Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej. Wcześniej dobrowolnie zgłosił się do prokuratury.

03.09.2006 r. - policja zatrzymała 44-letniego prezesa drugoligowego Zawiszy Bydgoszcz Wojciecha K. Postawiono mu szereg zarzutów o charakterze korupcyjnym.

12.09.2006 r. - zatrzymano i postawiono zarzuty udziału w przekupstwie piłkarskim, przyjmowania łapówek oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kierowanej przez "Fryzjera" dwóm drugoligowym sędziom piłkarskim z Wielkopolski: 35-letniemu Adamowi K. i 30-letniemu Maciejowi H. Po wpłaceniu kaucji zostali zwolnieni.

19.09.2006 r. - policja zatrzymała drugoligowego sędziego, 34-letniego Mariusza R. z Tychów. Postawiono mu zarzuty dotyczące korupcji. Po złożeniu obszernych wyjaśnień został zwolniony.

20.09.2006 r. - zatrzymano właściciela drugoligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Mirosawa S. Postawiono mu zarzuty korupcji w sporcie oraz wręczania łapówek sędziom w zamian za ustawianie wyników. Został zwolniony po wpłaceniu 40 tysięcy złotych kaucji.

21.09.2006 r. - zatrzymano 46-letniego sekretarza kolegium sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, byłego pierwszoligowego arbitra Grzegorza K. Postawiono mu zarzuty przyjęcia łapówek w zamian za korzystne rozstrzygnięcie meczów. Zarzuty dotyczą 2004 r., gdy K. był sędzią. Po przesłuchaniu i wpłaceniu 20 tys. kaucji został wypuszczony na wolność.

25.10.2006 r. - zatrzymano 32-letniego sędziego Jarosława P. podejrzanego o przyjmowanie łapówek w zamian za korzystne rozstrzygnięcia spotkań. Jarosław P. był sędzią liniowym.

26.10.2006 r. - policjanci zatrzymali w Piekarach Śląskich 44-letniego drugoligowego arbitra piłkarskiego Marka K. Podejrzany jest o przyjmowanie łapówek w zamian za korzystne rozstrzygnięcia meczów. Za jedno z ustawionych spotkań przyjął kilkanaście tysięcy złotych łapówki.

15.11.2006 r. - policja zatrzymała pierwszoligowego sędziego Artura Sz. z Krakowa. Został aresztowany na trzy miesiące. Zarzuca się mu uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czterokrotne przyjęcie łapówki lub obietnicy jej przyjęcia w zamian za korzystne rozstrzygnięcia meczów piłkarskich. W obecnym sezonie prowadził pięć spotkań Orange Ekstraklasy oraz po jednym w drugiej lidze i Pucharze Polski.

22.11.2006 r. - policja zatrzymała w Gdyni prezesa pierwszoligowej Arki Gdynia Jacka M. oraz byłego kierownika drużyny Wiesława K. Obu postawiono zarzuty o charakterze korupcyjnym, a prezes klubu, któremu zarzucono także udział w zorganizowanej grupie przestępczej, został decyzją sądu aresztowany na trzy miesiące. 38-letni Jacek M. w listopadowych wyborach został ponownie wybrany na radnego Gdyni.

20.12.2006 r. - zatrzymani zostali dwaj sędziowie - pierwszoligowy Robert W. z Warszawy oraz drugoligowy Robert S. z Zabrza. Obaj podejrzani są o korupcję i ustawianie wyników meczów piłkarskich.

Oprócz osób wymienionych w kalendarium pozostali zamieszani są w aferę dotyczącą ustawienia wyniku meczu Polaru Wrocław z Zagłębiem Lubin. Są też tacy, którzy zdecydowali się na współpracę z policją i prokuraturą.