Zasłużyli na to. Polscy laskarze, którzy zdobyli srebrne medale halowych mistrzostw świata otrzymają nagrodę. Mimo porażki 1:4 z Niemcami w finale, drużyna dostanie do podziału 100 tysięcy złotych. Oprócz tego zawodnicy otrzymają stypendia, około 1800 złotych miesięcznie na rękę.
Minister Sportu, Tomasz Lipiec nie poskąpił na naszą drużynę. "Ostatnie sukcesy polskich reprezentacji w grach zespołowych cieszą tym bardziej, że przed nami eliminacje do Igrzysk Olimpijskich. Mam nadzieje, ze siatkarze, piłkarze ręczni, jak i hokeiści nie tylko zakwalifikują się do turnieju finałowego, ale również powtórzą sukcesy z Mistrzostw Świata" - powiedział.
Kibice także mają taką nadzieję. Żeby zmotywować zawodników, ministerstwo obejmie ich systemem stypendialnym. Podobnie jak siatkarzy i szczypiornistów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|