Nieprędko wróci na pomost. Polski ciężarowiec Tomasz Leks został zawieszony za doping przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów (IWF). Zawodnik Startu Otwock przyjmował środek o nazwie benzoilecgonina.
Tomasz Leks został również zawieszony przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. Jak mu się skończy okres zawieszenia, to będzie musiał sobie szukać nowego klubu, bo został również wyrzucony ze Startu Otwock.
Ciężarowiec został przebadany podczas marcowych mistrzostw Unii Europejskiej w hiszpańskiej La Corunii. Leks wygrał zawody w wadze 85 kilogramów. Wiadomo dlaczego. Polak przyjmował środek o nazwie benzoilecgonina.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|