Dziennik Gazeta Prawana logo

Polski dzień na basenie w Paryżu

13 października 2007, 16:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Nasi pływacy nadal są w świetnej formie. W sobotę na basenie w Paryżu - Otylia Jędrzejczak wygrała na 400 metrów. A Mateusz Sawrymowicz zwyciężył w biegu na 1500 metrów tym samym, dowolnym stylem.

Jednak nie było łatwo. Otylia wygrała ex aequo z Włoszką Federicą Pellegrini. Obu zawodniczkom zmierzono ten sam czas 4.05,20. Trzecie miejsce zajęła Brytyjka Joanne Jackson.

Znacznie łatwiej miał Sawrymowicz. Polak wygrał na swoim koronnym dystansie 1500 metrów stylem dowolnym z czasem 14.56,47. Mateusz pokonał drugiego na mecie Kanadyjczyka Ryana Cochrane - o trzy i trzeciego Włocha Federico Colbertaldo - o siedem sekund.

Podczas zawodów w Paryżu również dobrze zaprezentował się Paweł Korzeniowski. Polak był drugi na 200 metrów stylem motylkowym. Nasz zawodnik uzyskał czas 1.55,98 i był o pół sekundy gorszy od zwycięzcy Ukraińca Denisa Syliantiewa. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Nikołaj Skworcow.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj